X X

Kontakti         Sot ėshtė 

 

SHQIP

IMUNOLOGJIA

BAKTERIOLOGJIA

VIROLOJI

MIKOLOGJIA

PARAZITOLOGJIA
 

ANGLISHT 

HYRJE

IMUNOLOGJIA

BAKTERIOLOGJIA

VIROLOGJIA

PARAZITOLOGJIA

MIKOLOGJIA


PORTUGALISHT

SPANJOLLISHT

KĖRKO

  

Logo image © Jeffrey Nelson, Rush University, Chicago, Illinois  and The MicrobeLibrary

 

   VIROLOGJIA

Pėrktheu:

Profesor Kristaq Bėrxholi
Virolog - Fakulteti i Mjekėsisė  Veterinare
Departamenti i Lėndėve Paraklinike
Tiranė  - Shqipėri

KAPITULLI 1

VIROLOGJIA BAZĖ: PĖRCAKTIMET, KLASIFIKIMET, MORFOLOGJIA DHE PĖRBĖRJA KIMIKE

KAPITULLI 2

VIROLOGJIA BAZĖ: RIPRODHIMI I VIRUSĖVE

KAPITULLI 3

STRATEGJIA E RIPRODHIMIT TĖ VIRUSEVE ME ADN

KAPITULLI 4  

STRATEGJIA E RIPRODHIMIT TĖ VIRUSEVE ME ARN

KAPITULLI 5

GJENETIKA VIRALE

KAPITULLI 6

VIRUSĖT ONKOGJENIKĖ (TUMORALĖ)

KAPITULLI 7 - PJESA E PARĖ

VIRUSI I IMUNODEFICIENCES TEK NJERIU DHE SIDA  
 

KAPITULLI 7  - PJESA E DYTĖ

HISTORIA E SĖMUNDJES
VIRUSI I PAMJAFTUESHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA

KAPITULLI 7 - PJESA E TRETĖ

VIRUSI I PAMJAFTUESHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA  
KURSI I SĖMUNDJES

KAPITULLI 7 - PJESA E KATĖRT

VRUSI I PAMJAFTUESHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERZIT DHE SIDA  
CO-FAKTORĖT

KAPITULLI 7 - PJESA E PESTĖ

VIRUSI I PAMJAFTUESHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
STATISTIKAT

KAPITULLI 7 -  PJESA E GJASHTĖ

VIRUSI I PAMJAFTUESHMRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
Tipet, Nėn-tipet dhe bashk-receptorėt

KAPITULLI 7 - PJESA E SHTATĖ

VIRUSI I PAMJAFTUSHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
Komponentėt dhe Cikli jetėsor i VIH

KAPITULLI 7 - PJESA E TETĖ

VIRUSI I PAMJAFTUSHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
LATENCA E VIH

KAPITULLI 7 - PJESA E NĖNDĖ

VIRUSI I PAMJAFTUSHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
Genoma e VIH

KAPITULLI 7 - PJESA E DHJETĖ

VIRUSI I PAMJAFTUSHMĖRISĖ IMUNE TEK NJERIU DHE SIDA
PĖRSE KA NJĖ HUMBJE PROGRESIVE TĖ QELIZAVE NDIHMĖSE T CD4+?

KAPITULLI 7 -  PJESA E NJĖMBĖDHJETĖ

VIRUSI I IMUNODEFICIENCĖS SĖ NJERIUT DHE SIDA
POLIMORFIZMI I POPULLATĖS

KAPITULLI 7 - Apendiksi i

VIRUSI I PAMJAFTUESHMĖRISĖ IMUNE TĖ NJERIUT
DREJT NJE VAKSINE ANTI VIH

KAPITULLI 7- Apendiksi ii

VIRUSI I IMUNODEFICIENCES HUMANE
SHKAKTON VIH-SIDA?

KAPITULLI 7- Apendiksi iiI

KEMIOTERAPIA ANTI-VIH

KAPITULLI 8

VAKSINAT: SUKSESET E KALUARA DHE PRESPEKTIVA NĖ TĖ ARDHMEN

KAPITULLI 9

KEMIOTERAPIA ANTI-VIRALE

KAPITULLI 10
PJESA E TRETĖ

REPLIKIMI I POLIO, RINO DHE PIKORNAVIRUSEVE

KAPITULLI 12

NDĖRVEPRIMET VIRUS-STREHUES

KAPITULLI 13

VIRUSI I GRIPIT (ORTHOMYXOVIRUS) 
 

KAPITULLI 23

SĖMUNDJET VIRALE TĖ NGADALTA TĖ SISTEMIT NERVOR

KAPITULLI 24

BAKTERIOFAGĖT
 

KAPITULLI 25

CORONAVIRUSĖT, TĖ FTOFTIT DHE SARS

KAPITULLI 26  

PARVOVIRUSĖT DHE SĖMUNDJA E PESTĖ


 

 


 

Ju lutemi tregoni prej nga jeni ose tregoni mikut tuaj pėr kėtė libėr  kėtu

ANGLISHT 
BAKTERIOLOGJIA    IMUNOLOGJIA    VIROLOGJIA    PARAZITOLOGJIA    MIKOLOGJIA

 

Ju lutemi dėrgoni komentet dhe vėrejtjet te
Dr Richard Hunt

 

Faqja u pėrditėsua sė fundi mė
Sunday, February 15, 2015
Kjo faqe mbahet nga 

Richard Hunt


 

 


 

NUMRAT E KAPITUJVE NĖ TĖ MAJTĖ JANĖ TĖ LIDHUR ME HTML ME FAQE TĖ ILUSTRUARA. LOGOT NĖ TĖ DJATHTĖ  TĖ ĒOJNĖ NĖ FAJLET E POWERPOINTIT DHE SHĖNIMET ACROBAT QĖ E PLOTĖSOJNĖ WEB FAQEN. FAJLET E POWERPOINTIT MUND TĖ JENĖ TĖ MĖDHENJ, PRANDAJ NDODH QĖ TĖ SHKARKOHEN ME VĖSHTIRĖSI  NGA PĖRDORUESIT JASHTĖ SISTEMIT 

  

 


IMUNOLOGJIA    BAKTERIOLOGJIA    MIKOLOGJIA   
PARAZITOLOGJIA    VIROLOGJIA